Clear Clear
Spitalul de Recuperare Borsa
Text Mic Text Mediu Text Mare   Imprimare Text   Sitemap
Clear
Clear
Publicat in 04.11.2019
Personalul medical si structura

Personalul medical si structura

Personalul medical si sectiile Spitalului de Recuperare Borsa

COMITET DIRECTOR/CONDUCERE
          sageataDr. Lupaşcu Florin-Manager;
          sageataDr. Danci Ofelia Georgeta-Director Medical;
          sageataEc. Băg Maria-Director Financiar-Contabil;
          sageataAsist. Sef Steţco Angelica.


I. SECTIA MEDICINĂ INTERNĂ sageata33 PATURI
          1. DR. ROIBU IURIE-SEF SECTIE
          2. DR. DUMITRAS GALINA
          3. DR. DINCĂ ILEANA
          1. AS. MED. SEF HOTEA ILEANA
          2. AS. MED. HOJDA LIVIA
          3. AS. MED. ILBAN IOANA
          4. AS. MED. IUSCO LIVIA
          5. AS. MED. MAGA IRMA
          6. AS. MED. MARIS IRINA
          7. AS. MED. ROMAN A. MARIA
          8. AS. MED. STEKO LAURA
          9. AS. MED. TIMIS ADRIANA
          10. AS. MED. TIMIS PALAGA
          11. AS. MED. TOMOIAGĂ ILEANA

II. SECTIA CARDIOLOGIE sageata25 PATURI
          1. DR. MIHALI MIHAELA SIMONA LIBANA-SEF SECTIE
          1. AS. MED. SEF. COMAN ELENA
          2. AS. MED. GRAD MĂRIOARA
          3. AS. MED. MARINCAT NITA ALINA
          4. AS. MED. ROMAN VALERICA
          5. AS. MED. ROMAN ILEANA
          6. AS. MED. SIMON FLORICA
          7. AS. MED. TIMIS ANGELICA SICA
          8. AS. MED. VLAD IRINA
          9. AS. MED. VLAD MARIA

III. COMPARTIMENT NEUROLOGIE sageata17 PATURI
          1. DR. MACHEDON SILVIA-SEF SECTIE
          1. AS. MED. SEF. CĂLĂUZ MARIA
          2. AS. MED. CHINDRIS MARIA
          3. AS. MED. CHIS LILIANA
          4. AS. MED. MARIS PALAGA
          5. AS. MED. MIHALI SILVIA
          6. AS. MED. PETRAR SIMONA
          7. AS. MED. ROMAN MARIA
          8. AS. MED. TIMIS MARIA

IV. SECTIA CHIRURGIE GENERALĂ sageata40 PATURI
          1. DR. MIHALI IOAN EMILIU-SEF SECTIE
          2. DR. STOICA IOAN
          1. AS. MED. SEF. COMAN MARIA
          2. AS. MED. BORA CLAUDIA ELENA
          3. AS. MED. MIHALYI MONICA
          4. AS. MED. MÎT ROCHIANA
          5. AS. MED. ROMAN GABRIELA
          6. AS. MED. SĂRĂSOAN LISCA
          7. AS. MED. SANDU EVA

V. COMPARTIMENT ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE sageata5 PATURI
          1. DR. LUPASCU FLORIN
          1. AS. MED. BERCI MARIA
          2. AS. MED. BORDEIAN LIVIA
          3. AS. MED. COMAN MARIA
          4. AS. MED. HĂBĂGĂU DANIEL
          5. AS. MED. MIHALI CRINA
          6. AS. MED. TOMOIAGĂ ALINA
          7. AS. MED. TOMOIAGĂ IOAN

VI. COMPARTIMENT OFTALMOLOGIE sageata6 PATURI
          1. DR. HOTEA GHEORGHE
          1. AS. MED. BURNAR MIHAELA
          2. AS. MED. IENCI ILEANA
          3. AS. MED. MIHALI MARIANA

VII. COMPARTIMENT ORL sageata6 PATURI
          1. DR. DINCĂ DUMITRU SEVERIAN
          1. AS. MED. IVASCU ALINA
          2. AS. MED. RUNCAN IOANA
          3. AS. MED. TIMIS ANA

VIII. BLOC OPERATOR sageata5 (CINCI SĂLI DE OPERATIE)
          1. AS. MED. SEF. NISTOR IOANA
          2. AS. MED. COMAN NĂSTACA
          3. AS. MED. HORJ LIVIA
          4. AS. MED. STETCO ILEANA
          5. AS. MED. TIMIS WANDANA

IX. SALA DE NASTERI sageataACTIVITATE SUSPENDATĂ TEMPORAR

X. ANESTEZIE sageataTERAPIE sageataINTENSIVĂ (ATI)
          1. DR.DRĂGOI LILIAN-COORDONATOR ATI
          1. AS. MED. SEF. BÂTCĂ ILEANA
          2. AS. MED. COMAN CLAUDIA
          3. AS. MED. DANCI CLAUDIA
          4. AS. MED. HORJ LĂCRĂMIOARA
          5. AS. MED. MIHALI ANGELICA
          6. AS. MED. POP RAMONA
          7. AS. MED. STETCU MARIANA

XI. UNITATE TRANSFUZII SANGUINE (UTS)
          1. AS. MED. DRĂGOI ELENA
          2. AS. MED. MITROFAN GABRIELA
          3. AS. MED. STETCO MARIA
          4. AS. MED. SUSCA MARIA

XII. COMPARTIMENTUL PRIMIRE URGENTE (CPU)
          1. DR. COORDONATOR-DRĂGOI LILIAN
          2. DR. SĂRĂSOAN REMUS  IOAN

          MEDICI CU CONTRACT DE GĂRZI
          1. DR. BALKO ZOLTAN-MEDIC SPECIALIST MEDICINĂ DE URGENTĂ
          2. DR. COMAN MARA MARIA-MEDIC SPECIALIST MEDICINĂ DE FAMILIE
          3. DR. CUCEREAN GALINA-MEDIC SPECIALIST MEDICINĂ DE FAMILIE
          4. DR. MITROFAN DANIELA-MEDIC PRIMAR MEDICINĂ DE URGENTĂ
          5. DR. NĂSTAS ALIONA-MEDIC SPECIALIST MEDICINĂ DE FAMILIE

          ASISTENTI ÎN COMPARTIMENTUL PRIMIRE URGENTE (CPU)
          1. AS. MED. SEF. MIHALI MONICA
          2. AS. MED. BORA GHEORGHE
          3. AS. MED. BORHA MARIA
          4. AS. MED. BORODI IOAN OCTAVIAN
          5. AS. MED. DANCI GRIGORE
          6. AS. MED. DER ATTILA REMUS
          7. AS. MED. DER MARIANA
          8. AS. MED. GRAD ILEANA
          9. AS. MED. HOJDA VALERIA
          10. AS. MED. HORGOS ALINA
          11. AS. MED. IUSCU VASILE
          12. AS. MED. MIHALI SAVA
          13. AS. MED. MIHALCA ILEANA
          14. AS. MED. POP ANISOARA
          15. AS. MED.TOMOIAGĂ MARIA
          16. AS. MED. TIMIS ILEANA MARIANA
          17. AS. MED. URDAS GHEORGHE
          18. AS. MED. VLAD L. MARIA
          19. AS. MED. VLAD P. MARIA
          20. AS. MED. VLASIN MARIA
          21. REGISTRATOR MEDICAL TIMIS FELICIA

XIII. COMPARTIMENT PEDIATRIE-ACTIVITATE SUSPENDATĂ TEMPORAR

XIV. SECTIA OBSTETRICĂ-GINECOLOGIE sageata25 PATURI
          1. DR. MACHEDON ALEXANDRU-SEF SECTIE
          1. AS. MED. SEF. CIUBAN CAMELIA
          2. AS. MED. COMAN IOANA
          3. AS. MED. DANCIU LUMINITA
          4. AS. MED. HORJ MARIA
          5. AS. MED. LIPOSCHI MARIA NĂSTACA
          6. AS. MED. TIMIS IOANA
          7. AS. MED. TOMOIAGĂ MARIA
          8. AS. MED. TOMOIAGĂ NASTACA

XV. COMPARTIMENT NEONATOLOGIE-ACTIVITATE SUSPENDATĂ TEMPORAR

XVI. SECTIA RECUPERARE CARDIOVASCULARĂ sageata45 PATURI
          1. DR. STEFĂNESCU CRISTINA-SEF SECTIE
          1. AS. MED. SEF. HĂBĂGĂU SIMONA LILIANA
          2. AS. MED. BARANY ELENA
          3. AS. MED. COMAN LĂCRĂMIOARA
          4. AS. MED. MĂLINA HANTIG TAMARA
          5. AS. MED. MIRCEA VIORICA
          6. AS. MED. LIHET NITA
          7. AS. MED. TOMOIAGĂ ILEANA

XVII. RECUPERARE MEDICINĂ FIZICĂ SI BALNEOLOGIE II sageata45 PATURI
          A. COMPARTIMENT REUMATOLOGIE sageata25 PATURI
          B. COMPARTIMENT RECUPERARE NEUROLOGICĂ sageata20 PATURI
          1. DR. STEFĂNESCU GEORGE-SEF SECTIE
          1. AS. MED. SEF. MARIS ILEANA GABRIELA
          2. AS. MED. GRAD MĂRICUTA
          3. AS. MED. MIHALYI DINA
          4. AS. MED. MOSUT CORNELIA
          5. AS. MED. POP ILEANA
          6. AS. MED. STETCO CĂLINA
          7. AS. MED. STETCO MARIA
          8. AS. MED. TIMIS ALINA
          9. AS. MED. VASILE OANA ANA

XVIII. RECUPERARE MEDICINĂ FIZICĂ SI BALNEOLOGIE III sageata45 PATURI
          A. COMPARTIMENT RECUPERARE NEUROMOTORIE sageataCOPII sageata20 PATURI
          1. DR. ANDREICA ELENA-SEF SECTIE
          1. AS. MED. SEF. COMAN ANA MARIA
          2. AS. MED. CHIS CLAUDIA
          3. AS. MED. GRAB SICA
          4. AS. MED. HOJDA MARIA
          5. AS. MED. LIPOSCHI VOICHITA
          6. AS. MED. NĂSUI MARIA
          7. AS. MED. TIMIS MARIUTA
          8. AS. MED. VLAD MARIA

XIX. SECTIA RECUPERARE MEDICINĂ FIZICĂ SI BALNEOLOGIE I
          A. COMPARTIMENT BOLI RESPIRATORII sageata5 PATURI
          B. COMPARTIMENT RECUPERARE ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE sageata10 PATURI
          C. COMPARTIMENT RECUPERARE NEUROLOGICĂ

XX. COMPARTIMENT RECUPERARE NEUROLOGICĂ
          1. DR. IUGA ILEANA MIRELA
          1. AS. MED. SEF. MAGDĂU DELIA
          2. AS. MED. BERCI MARIA
          3. AS. MED. BURDETI LUCIANA
          4. AS. MED. DANCIU LILIANA
          5. AS. MED. MIHALI MARIA
          6. AS. MED. POP CARMEN
          7. AS. MED. SANDRU IOANA
          8. AS. MED. TIMIS GAROFITA
          9. AS. MED. TOMOIAGĂ ILISCA

XXI. STERILIZAREA CENTRALĂ
          1. AS. MED. COORDONATOR: ZANET SABINA
          2. AS. MED. APOSTOL LIVIA
          3. AS. MED. GRIGUTA DOINA MARCELA
          4. AS. MED. MIHALI SAVA
          5. AS. MED. MIRCEA MARIA
          6. AS. MED. TOMOIAGĂ AXENIA

XXII. BLOC ALIMENTAR
          1. AS. MED. COORDONATOR DIETETICIAN sageataROMAN DANIELA
          2. AS. MED. DIETETICIAN DANCI CARMEN

XXIII. FARMACIE CU CIRCUIT INCHIS
          1. FARMACIST SEF sageataCOMAN DINA
          1. FARMACIST sageataTIMIS DUMITRU
          2. AS. FARM. sageataTIMIS ANGELA
          3. AS. FARM. sageataTIMIS LENUTA

XXIV. LABORATOR IMAGISTICĂ MEDICALĂ (RADIOLOGIE)
          1. DR. DANCI GEORGETA OFELIA
          1. AS. MED. COORDONATOR: TIMIS ELENA
          2. AS. MED. COTOS RALUCA
          3. AS. MED. FONT MĂRIOARA
          4. AS. MED. ROMAN IOANA
          5. AS. MED. ROSCA ANUTA
          6. AS. MED. SIGHIARTĂU AURICA
          7. AS. MED. TIMIS MIHAI
          8. AS. MED. TIMIS RADU
          9. AS. MED. TOMOIAGĂ ELENA
          10. AS. MED. TOMOIAGĂ NADINA
          11. AS. MED. TOMOIAGĂ SAVA

XXV. LABORATOR EXPLORĂRI FUNCTIONALE
          1. AS. MED. COORDONATOR: STETCO CORINA
          2. AS. MED. MIHALI TANIA
          3. AS. MED. TIMIS CORNELIA
          4. AS. MED. TIMIS IBOLYA

XXVI. LABORATOR ANALIZE MEDICALE
          1. BIOLOG TICALĂ IOAN sageataSEF LABORATOR
          2. DR. VELNICIUC DIANA MIHAELA sageataMEDIC MEDICINĂ DE LABORATOR
          3. CHIMIST sageataHOJDA LILIANA
          4. BIOLOG sageataBOLOG DANIELA MARIA
          1. AS. MED. SEF. LABORATOR POP I VIORICA
          2. AS. MED. CHIFOR ILEANA
          3. AS. MED. CICIOC CORINA
          4. AS. MED. MAGDĂU BOGDAN
          5. AS. MED. POP VIORICA
          6. AS. MED. STETCU SOFIA
          7. AS. MED. TIMIS IOANA
          8. AS. MED. TIMIS SIMONA
          9. AS. MED. TOMOIAGĂ MARIA

XXVII. LABORATOR RECUPERARE MEDICALĂ FIZICĂ SI BALNEOLOGIE (BAZĂ DETRATAMENT)
          1. DR. STEFĂNESCU CRISTINA sageataMEDIC COORDONATOR
          2. DR. ANDREICA ELENA
          3. FIZIOKINETOTERAPEUT LUCZAS NORICA
          4. KINETOTERAPEUT TIMIS LILIANA
          5. KINETOTERAPEUT LEORDEAN ANAMARIA CRISTINA
          6. KINETOTERAPEUT MIHALI ILEANA COSMINA
          1. AS. MED. SEF. BAZĂ ROMAN VALERIA
          1. AS. MED. SOFRONICI MĂRIOARA
          2. AS. MED. CAIA ERIKA
          3. AS. MED. COMAN MARIANA
          4. AS. MED. DANCI DANIELA
          5. AS. MED. ZOICAS ANA
          6. AS. MED. IVASCU ANGELA
          7. AS. MED. IEREMIAS IONELA
          8. AS. MED. BOTEZATU PARASCHIVA
          9. AS. MED. STETCO VASILE

          AS. MASAJ
          1. AS. MED. MIHALI IOAN
          2. AS. MED. STETCO NICULITĂ
          3. AS. MED. TOMOIAGĂ REMUS
          4. AS. MED. TOMOIAGĂ IOAN GHEORGHE

XXVIII. COMPARTIMENT DE PREVENIRE A INFECTIILOR ASOCIATE ASISTENTEIMEDICALE (C.P.I.A.A.M.)
          1. AS. MED. BOT MARIA
          2. AGENT D.D.D. ANDREICA MARCEL

XXIX. DISPENSAR TBC
          1. DR. MIHALI MARIA sageataMEDIC PNEUMOLOG
          2. AS. MED. DOCIU ANISCA


XXX. AMBULATORIU INTEGRAT DE SPECIALITATE

          XXXI. CABINET MEDICINĂ INTERNĂ
          1. DR. ROIBU IURIE sageataSEF SECTIE  sageata CABINET GASTROENTEROLOGIE
          2. DR. DUMITRAS GALINA
          3. DR. DINCĂ ILEANA

          XXXII. CABINET ORL
          1. DR. DINCĂ DUMITRU SEVERIAN


          XXXIII. CABINET OFTALMOLOGIE
          1. DR. HOTEA GHEORGHE


          XXXIV. CABINET NEUROLOGIE
          1. DR. MACHEDON SILVIA
          2. DR. IUGA ILEANA MIRELA

          XXXV. CABINET CARDIOLOGIE
          1. DR. MIHALI MIHAELA SIMONA LIBANA

          XXXVI. CABINET CHIRURGIE GENERALĂ
          1. DR. STOICA IOAN
          2. DR. MIHALI EMILIU IOAN  

          XXXVII. CABINET REUMATOLOGIE
          1. DR. STEFĂNESCU GEORGE


          XXXVIII. CABINET OBSTETRICĂ-GINECOLOGIE
          1. DR. MACHEDON ALEXANDRU


          XXXIX. CABINET DERMATOVENEROLOGIE
          1. DR. STURZU NĂSTASE DOINA


          XL. CABINET MEDICINA MUNCII
          1. DR. STEFĂNESCU CRISTINA

          XLI. CABINET ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE
          1. DR. LUPASCU FLORIN
          2. DR. STIRB OVIDIU LIVIU

          XLII. CABINET UROLOGIE
          1. DR. DRĂGULESCU NICOLAE


XLIII. BIROUL DE MANAGEMENT AL CALITĂTII SERVICIILOR MEDICALE (B.M.C.S.M.)
          1. AS. MED. STECKO VIOLETA

XLIV. BIROUL DE EVALUARE SI STATISTICĂ MEDICALĂ
          1. MIHALI IOANA ALINA sageataSEF BIROU
          2. SANDRU CORINA MARIA
          3. ROMAN MARIA
          4. ROMAN LOREDANA
          5. PETROVAN ILEANA
          6. IEREMIAS DORINA
          7. STETCO ILEANA
          8. COCEAN MARIA
          9. VENTEL ADRIANA SIMONA
          10. GHEORGHIU ADELINA
          11. TIMIS ANDRA IOANA
          12. SĂTEANU ADRIAN



Clear
Clear Clear
Casa de Asigurări de Sănătate MaramureşDirecţia de Sănătate Publică MaramureşMinisterul SănătăţiiGDPR

© 2007-2019 Spitalul de Recuperare Borşa | str. Floare de Colţ, nr. 1, Borşa, Maramureş | 0262 342120 | 0262 343169

Aceasta pagina a fost vizitata de 28.683 ori, iar acest website de 695.346 ori. Avem 5 vizitatori on-line.

King Systems® King Systems | Web Design | Web Development | Web Hosting | Logo Design
Clear Clear